Zoho Creator zapewnia różne opcje przekształcania danych w sensowne raporty, które zawierają istotne informacje dla zamierzonych odbiorców.
Raport listy: Rekordy są wyświetlane jako wiersze informacji, z polami w nagłówku kolumny i wartościami pól w wierszach, aby utworzyć strukturę tabelaryczną, a także jako karty informacyjne z wartością pola wyboru zawartą w każdej karcie. Nadaje się do przeglądania wielu rekordów naraz.
Raport kalendarzowy: Rekordy są przedstawiane na wykresie na podstawie wartości pól typu data i godzina. Wyświetla kalendarz z zaplanowanymi funkcjami. Zapisy znajdują się w raporcie w określonych terminach. Najlepiej nadaje się do śledzenia wydarzeń.
Raport osi czasu: Rekordy są przedstawiane na wykresie na podstawie wartości pól typu data i godzina. Jest to widok wyższego poziomu raportu kalendarza, który przechwytuje ramy czasowe odnoszące się do rekordów. Może być używany do śledzenia rozpiętości czasu, tak jak w przypadku czasu trwania projektów i tak dalej.
Raport w arkuszu kalkulacyjnym: zwykle rejestruje i wyświetla dane w postaci arkusza kalkulacyjnego. Ma możliwości arkusza kalkulacyjnego, w którym możesz edytować, dodawać lub usuwać rekordy w taki sam sposób, jak w arkuszu kalkulacyjnym.
Raport Kanban: Pomaga organizować dane w kategoryczne jednostki w jednym raporcie. Twoje rekordy są sortowane w wstępnie ustawione grupy na podstawie wybranego pola. Ten typ raportu przydaje się, gdy chcesz zachować rekordy na podstawie ich statusu i uchwycić etapy procesu.
Raport mapy: Rekordy są wykreślane na mapie w oparciu o typ lokalizacji wartości pola. Raport nadaje się do geograficznej reprezentacji rekordów.
Tabela przestawna: Umożliwia organizowanie informacji w postaci podsumowanych siatek. Umożliwia dynamiczne przestawianie, grupowanie i podsumowywanie informacji w celu łatwej analizy dużych zestawów danych. Rekordy są prezentowane jako wiersze i kolumny informacji na podstawie wyborów dokonanych podczas tworzenia tabeli.
Wykres przestawny: dane można przedstawić graficznie w celu uzyskania atrakcyjności wizualnej i przyswojenia. Obsługiwane są typy wykresów: warstwowy, liniowy, słupkowy, skumulowany, kołowy, punktowy, kombinowany, lejkowy, internetowy i inne.